30 Ocak 2014 Perşembe

AashiquiBu filmi ve müziklerini yazmasam olmazdı, evet.
Son zamanlarda vizyona giren neredeyse bütün filmleri izlemiş olsamda, onları yazmak için böylesine bir istek duymadım hiç.
Oturupta bir hint filmini bu kadar severek anlatacağımı da düşünmezdim ama oldu işte.
Aslında filmi izlemeden önce de filmin müziklerini ara sıra dinliyordum ama izledikten sonra dinlemesi ayrı bir keyifmiş.

Filmin kendisi zaten çok hoş ama müzikleri için mutlaka izlenmesi gereken bir film.
2013 yapımı bir film bildiğim kadarıyla 'Aashiqui', türkçesi AŞK.
Eskiden çok iyi işler yapmış ama daha sonra şöhreti kaldıramamış ve alkol sorunu olan, bu yüzden de her şeyini kaybetme noktasına gelmiş erkek şarkıcı ile, ünlü bir şarkıcı olmak isteyen ama bu fırsatı bir türlü bulamamış kızımızı ve sonrasında aralarında gelişen aşkı konu alıyor film.
Baştan sona çok duygusal, zaten müzik hiç eksik olmuyor, iyice mest oluyorsunuz :)
Neyse burada amaç filmi anlatmak değil zaten, sizinle müzikleri paylaşmak.

En en en sevdiğim, ve dinledikçe insanı depresyona sokan, fonda yağmur sesleri, elde sigara, düşüncelere dalmışken açılıp dinlenesi, ya da dinledikçe düşüncelere daldıran şarkımız şu :


İkinci en çok sevdiğim, filmin sonunda çalan şarkılardan birisi, bugün makale çevirirken bütün gün bu şarkıyı dinleyip durdum.

Sıradaki şarkının da hem erkek hem de kadın vokallerin söylediği versiyonu var ve ikisi de birbirinde güzel. Hele kadın vokalin söylediği çok etkileyici, bir insanın nasıl bu kadar ince sesi olabiliri yaw :)Son şarkı da geçen sene sürekli dinlediğim şarkıları olsun.


Bu kadar filmle ilgili görüntüden sonra filmi izlemiş gibi oluyorsunuz evet ama izlemesi ayrı bir keyif bence. 
Öyle aman aman girift konular, olaylar yok, çok basit bir konusu var filmin ama oyunculuklar çok masumane ve şarkılarla film güzelleştirilmiş.
Kendinizi hüzünlü hissettiğinizde oturup iyice duygusala bağlamak istediğinizde çayınızı alıp açın izleyin filmi, sonra gelip bana teşekkür edersiniz, ya da etmezsiniz siz bilirsiniz :)
Kalın hoşça..

4 yorum:

Filankes... dedi ki...

Mükemmel müzikleri ve oyunculuklarla çok izlenilesi bir film(sadece müzikleri için bile izlenir)...duygusal olarak zirve filmlerden aynı zamanda,salya sümük etkisi yapabilir..:)

drwilldone dedi ki...

@ Filankes : Evet gerçekten öyle, son zamanlarda izlediğim en güzel duygusal film :)

Selin yılmaz dedi ki...

Filmin en güzel müziğini cover yapmışlar istersen bi dinle ben çok sevdim bunu da

http://www.youtube.com/watch?v=8fCIj8lEeGw

Asabi Bakire dedi ki...

Uzun zamandır görünmüyorsun , her şey yolundadır umarım , sevgiler :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...