10 Ağustos 2014 Pazar

HP-TWİLHGT


 • Herkese merhaba, yeni evimden bildiriyorum :) Çok hoşumagiden bir video paylaşarak başlamak istiyorum. Geçenlerde kardeşim izletti bu videoyu.
 • Ben en çok Carlisle'yı beğendim, acaip benzetmişler, öyle değil mi? :)
 • Bir de Bella'nın ağız hareketleri ne kadar benzemiş ve komik olmuş, onu izlerken gülmekten yıkılıyorum  :) 
 • Bu insanların bu videoyu çekmek için ne kadar uğraştıklarını düşünüyorum da resmen film setine hazırlanır gibi hazırlanmışlar, çok eğlenceli :)

 • Uzun zamandır yılan hikayesine dönen taşınma durumum sonunda gerçek oldu. Ne zamandır taşıındım, taşınıcam derken sonunda taşındım ve bu satırları yeni evimin full deniz manzaralı balkonundan yazıyorum :)
 • Şu anda İranlı ev arkadaşımla oturup bir yandan çayımızı içip bir yandan da dedikodu yapıyoruz, o bana eyeliner sürmeyi öğretiyor, evet bu konu da özürlüyüm ve bir türlü beceremiyorum eyeliner çekmeyi, ama pratik yapmak olayın özü, zamanla olacak bu iş zannımca :)

 •  Dün Uyumsuz serisinin son kitabı olan Yandaş'ı okudum ve bitirdim sonunda. Son kitabın çıktığını bile yakınlarda D&R'a gidince farketmiştim ama bu taşınma işleri yüzünden elime kitap almaya vaktim olmamıştı. Şu anda hazır yıllık izindeyken kitap okuma, uyuma ve dizi izleme zamanı benim için. ( Yazının bundan sonrası Uyumsuz serisi ile ilgili küçük bir spoiler içeriyor, kitabı henüz okumamış olanlar bu paragrafın devamını okumayabilirler )  Burdan yazar Veronica Roth'a sesleniyorum, niye bu kitabı mutsuz sonla bitirdin kardeşim ya, tüm seri boyunca Tris ve Tobias ile ilgili gelecek hayalleri yapıp durduk, sonunda bize ne verdin, amacın ne senin, mutsuz bir son yazıp hafızalara mı kazınmak istedin? Seri boyunca herkesle savaşıp galip çıkan Tris'i nasıl böyle yok edersin, bu kadında hiç vicdan yok mu? Sonu mutsuz biten kitaplardan nefret ediyorum. Merlin'i izleyip final bölümünde nasıl kahrolduysam bu kitabın sonunda da öyle oldum, hiç yakışmadı bu final , böyle bitmemeliydi..
 • Bu arada dün instagramda kitapla ilgili paylaşım yaptığımda serinin bir de yan kitabı olduğunu söylediler, kitabın adı Four, sanırım Tobias'la ilgili bir kitap, acaba küçükken yaşadıklarını falan mı anlatıyor bilemiyorum, henüz Türkiye'de piyasaya çıkmamış, bu konuda bilgisi olan varsa, ne zaman çıkacağına dair falan, bi yorum bıraksın please.

 • Dün uzun zamandır takip ettiğim ve bir süredir ara verdiğim The Following dizisinin 2. sezonunun son bölümlerini izledim. Diziyi bilmeyen için seri katillerle dolu güzel bir dizi, Kevin Bacon ve James Purefoy'un oyunculukları muhteşem, ne olursa olsun izlemelisiniz. Her sezonu bomba gibi devam ediyor, benden söylemesi.     
 • Alttaki fotoğraf balkonumdan güneşin doğuşu..
 • Bu aralar yerleşme işleriyle meşgulüm, yeni evimize arkadaşlar gelip gidiyor, onlara yemekler hazırlıyoruz, her gecemiz kalabalık ve kahkahalarla geçiyor, sevdiğin insanlarla bir arada olmak çok güzel, hatta geçenlerde İranlı ev arkadaşım bize geleneksel İran yemeklerinden yaptı, ilk kez iran yemeği yedik, ve damak zevki olarak pek de farklı olmadığımızı gördüm,  değişik kültürleri tanımak her zaman ilgimi çeken bir şey, keyifli vakitler geçiyorum anlayacağınız. Zaten bu sefer  tatilimi balkonda yayılarak kitap okuyup film izleyerek geçirmeyi planlıyorum, bir nevi detoks olacak benim için. Yazın bu sıcak günlerinde tatil başka nasıl geçer ki zaten :) Şimdilik bu kadar, görüşmek üzere :)                               

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...